DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam

Blue Sailor

Son Güncelleme :

09 Şubat 2024 - 23:11

Blue Sailor

Blue Sailor’s Tersanesi, 110”e kadar GRP ve Kompozit motoryatlar ve yelkenli tekneler üretmektedir. Tasarım ekibimiz ayrıca çeşitli tiplerde motoryatlar ve yelkenli tekneler de üretmektedir.

Kurucularımız:

Kaya Yalçınoğlu

Ortaokulu ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Yalçınoğlu, 1982-1986 yılları arasında University of Boston, Boston, ABD’de iktisat eğitimi almıştır.

Eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Yalçınoğlu, birçok başarılı girişime imza atmıştır. OPAL Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurarak başarılı ihracatlar gerçekleştirmiştir. İhracat yaptığı firmalar arasında GAP, Marks & Spencer gibi markalar bulunmaktadır. Ayrıca “Ancyra” markasını oluşturmuştur.

2000 yılında Antalya Kaleiçi’nde bulunan eski evleri satın alarak “Tekeli Konakları” adıyla restore etmiş ve 16 odalı butik otel olarak Antalya turizmine kazandırmıştır.

2002 yılında Yuvam A.Ş.’yi kurarak Ankara’da “KIDS ACADEMY”yi hayata geçirmiştir. Bu okul, 0-12 yaş grubu çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Ümitköy’deki 4 dönüm arazi üzerine kurulu tesisi ile bugün Ankara’nın en büyük çocuk yuvasıdır.

Aynı yıl içerisinde Mavi Denizci Turizm ve Deniz Taşıtları İnşa Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kuran Yalçınoğlu, halen bu şirkette yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

Boats Group